Korzystając ze słonecznych dni maja, uczniowie wszystkich klas piątych wybrali się na rajd krajoznawczy. Wędrując z Górecka Starego fragmentami szlaku krawędziowego w strefie pomiędzy Roztoczem Środkowym  a Równiną Biłgorajską, dotarli do Florianki.

Pod koniec kwietnia uczniowie klasy Vc spędzili cały dzień na lekcjach w lesie niedaleko Biłgoraja – bazą wypadową były Rapy Dylańskie.

Czego uczyli się uczniowie? Między innymi budowania szałasu, posługiwania się kompasem, wyznaczania azymutu, rozpalania ognisk… A wszystko pod okiem zawodowca – pani Ani z grupy Ludzie Blisko Lasu.

Potem jeszcze ognisko, kiełbaski i inne smakołyki, chillout w hamaku… Tu nie trzeba więcej słów… Wystarczy obejrzeć zdjęcia.

Polecamy! Lekcje w lesie są fantastyczne!

19 kwietnia 2024 r. Karina Kozioł z 2c zaprosiła swoje koleżanki i swoich kolegów z klasy do Muzeum Narodowego w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu klasa Vc wybrała się na wycieczkę do Zwierzyńca w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.

Zdobycie biletów do Opery Lubelskiej jest sporym wyczynem, ale naszej pani się to udało. 29 lutego 2024 r. mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” inspirowany baśnią Marii Konopnickiej.

Wśród wielu barwnych postaci były gęsi, żaba, która nie umiała śpiewać i lis Sadełko. Urzekły nas piękne teksty piosenek i muzyka grana przez prawdziwą orkiestrę. Jednak najwięcej emocji wywołało w nas wejście na scenę i spotkanie z aktorami. Było cudownie! Pani pokazała nam też Miasteczko akademickie UMCS, a pod pomnikiem Marii Curie – Skłodowskiej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Być może wrócimy tu studiować? Po powrocie z wycieczki i omówieniu wydarzenia pani zaczęła z nami realizować program profilaktyczno – terapeutyczny, żebyśmy nie byli tacy naiwni, jak gęsi z przedstawienia. Bajka „Cukierki” od początku wydaje się być interesująca.