Klasy 7a i 7b zawitały na Węgry.

Pierwszego dnia uczniowie skorzystali z kąpieli relaksacyjnych w basenach termalnych w Miszkolcu. Podczas pływania mogli podziwiać piękne wapienne groty, w których panowała tajemnicza atmosfera.

W drugi dzień uczniowie zwiedzali stolicę Węgier-Budapeszt,ktory zachwyca mnóstwem urokliwych placów, uliczek i pomników. Malowniczo położone nad Dunajem miasto słynie z pięknego, gmachu Parlamentu oraz Góry Gellerta. Podczas spaceru uliczkami miasta odwiedzili m.in. Zamek Królewski, Plac Bohaterów, Bazylikę św. Stefana. Uczniowie podziwiali panoramę Budapesztu z Baszty Rybackiej. Niezapomniane wrażenia na naszych turystach wywarł rejs statkiem po Dunaju, gdzie mogli zachwycić się pięknymi, oświetlonymi mostami i budynkami Budapesztu. Był również czas wolnym na zakup pamiątek.

Trzeciego dnia, w drodze powrotnej, zwiedzali Eger, gdzie spacerowali po Starym Mieście. Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu, było wejście do Jaskini Baradla wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położonej w Parku Narodowym Aggtelek. Jest to największa,najdłuższa i jedna z najpiękniejszych podziemnych grot na Węgrzech. W czasie spaceru wśród niezliczonych form skalnych uczniowie byli uczestnikami mini koncertu muzycznego, co było niesamowitym przeżyciem.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Jaskinia Baradla wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a położona jest w Parku Narodowym Aggtelek.

Jest to największa, najdłuższa i jedna z najpiękniejszych podziemnych grot na Węgrzech.

W czasie spaceru wśród niezliczonych form skalnych uczniowie byli uczestnikami mini koncertu muzycznego, co było niesamowitym przeżyciem.