28 maja uczniowie klas 5a, 5c i 5e wraz z opiekunami wyruszyli w kierunku Gór Świętokrzyskich.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach, a następnie wizyta w jaskini „Raj”. Po południu uczniowie wyruszyli na szlak prowadzący na Święty Krzyż, gdzie z tarasu widokowego podziwiali gołoborze i świętokrzyski krajobraz. Trasa była wymagająca, ale wszyscy dali radę.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki Opatowskie”, a w nim kopalni krzemienia pasiastego. Dodajmy, że cały kompleks od 2019 roku znajduje się na Liście  Światowego Dziedzictwa Unesco. Ostatnim punktem programu były warsztaty tworzenia porcelany prowadzone przez pracowników fabryki porcelany w Ćmielowie. Wycieczka w Góry Świętokrzyskie okazała się niezwykle udana. Uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i dowiedzieć się więcej o historii i przyrodzie regionu, ale również zintegrować się i miło spędzić czas w gronie rówieśników. Już pytają o następny wyjazd w góry…