24 maja klasy Ib i Ie wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Archipelagu Roztocze Parku Żywiołów w Budach.

Uczniowie mieli możliwość poznania naszego regionu angażując wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można dotknąć Roztocza i poczuć się jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł to niezapomniane i emocjonujące chwile dla wszystkich. Dzieci bawiły się tutaj doświadczając Roztocza przy pomocy nowoczesnych technologii. W kapsułach poświęconych określonym zmysłom otaczały ich gamy dźwięków, różnych faktur, barw, zapachów i smaków. Uczniowie komponowali własne roztoczańskie melodie, oglądali świat oczami zwierząt. Rozrywkę zapewniło władanie w urozmaicony sposób Czterema Żywiołami.

Uczestnicy wycieczki spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej /Realnej/ Piaskownicy, bawili się w paleontologa. Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka dla wszystkich. Dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń.