Korzystając ze słonecznych dni maja, uczniowie wszystkich klas piątych wybrali się na rajd krajoznawczy. Wędrując z Górecka Starego fragmentami szlaku krawędziowego w strefie pomiędzy Roztoczem Środkowym  a Równiną Biłgorajską, dotarli do Florianki.

Tu zachwycali się śródleśną stajenną ostoją konika biłgorajskiego, okazami drzew i krzewów, które pamiętają jeszcze czasy Ordynacji Zamojskiej. Uczniowie przy dębie Florian poznali legendę o rycerzu Florianie Szarym - protoplaście rodu Zamoyskich. Dalsza droga prowadziła przez Sochy, Bukową Górę aż do Zwierzyńca. Piątoklasiści poznali również smutną historię pacyfikacji wioski. Na Bukowej Górze uświadomili sobie,  jak ważna jest ochrona przyrody, a przy kościele na wodzie św. Jana Nepomucena poznali historię rodu Zamoyskich.

Wyprawie przewodziły p. Anna Krawczyk i p. Alina Typko, która opowiedziała uczniom wiele ciekawostek związanych z naszym regionem.