Zdobycie biletów do Opery Lubelskiej jest sporym wyczynem, ale naszej pani się to udało. 29 lutego 2024 r. mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” inspirowany baśnią Marii Konopnickiej.

Wśród wielu barwnych postaci były gęsi, żaba, która nie umiała śpiewać i lis Sadełko. Urzekły nas piękne teksty piosenek i muzyka grana przez prawdziwą orkiestrę. Jednak najwięcej emocji wywołało w nas wejście na scenę i spotkanie z aktorami. Było cudownie! Pani pokazała nam też Miasteczko akademickie UMCS, a pod pomnikiem Marii Curie – Skłodowskiej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Być może wrócimy tu studiować? Po powrocie z wycieczki i omówieniu wydarzenia pani zaczęła z nami realizować program profilaktyczno – terapeutyczny, żebyśmy nie byli tacy naiwni, jak gęsi z przedstawienia. Bajka „Cukierki” od początku wydaje się być interesująca.