20 lutego przedszkolaki z 0a i 0b wybrały się na wspólną wycieczkę do Teatru Maska w  Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

Dzieci przeniosły się do świata niczym nieograniczonej wyobraźni, w którym przewodnikiem była Alicja – bohaterka wymyślonej przez Lewisa Carrolla historii,  która od lat inspiruje artystów na całym świecie. Świetna gra aktorów, oryginalna scenografia, efekty świetlne dostarczyły wielu wrażeń młodym widzom. Podczas zajęć w Muzeum Lalek Teatralnych dzieci zobaczyły projekty scenografii, kostiumów i lalek, poznały różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby animacji. Wejście w mury Muzeum Dobranocek było wyprawą  do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji - w świat wieczorynek. Dzieci podziwiały unikatowe pacynki Jacka i Agatki - pierwszej polskiej dobranocki oraz projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. W sali projekcyjnej Muzeum Dobranocek wszyscy zwiedzający  obejrzeli najstarsze polskie dobranocki: Jacek i Agatka, Reksio, Miś Uszatek,  które nadal wzbudzają emocje małych i dużych wielbicieli animacji.