13 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Doboszówki, na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo świątecznych atrakcji. Pierwszą z nich było robienie i ozdabianie pierniczków, podczas której pierwszaki testowały swoje umiejętności kulinarne. Po intensywnej pracy przyszedł czas świątecznych zabaw ruchowych, którym towarzyszyły zasady zdrowej rywalizacji. Kolejnym punktem wycieczki było wykonywanie ozdób choinkowych – powstały przepiękne pawie oczka i papierowe łańcuchy, które stały się elementem dekoracji klasowej choinki. No i w końcu przyszedł, a właściwie przyjechał na koniu, ten długo wyczekiwany Gość – Święty Mikołaj. To był ten moment, na który dzieci czekały od samego początku – spotkanie z Mikołajem, uściski, słodkości, wspólne zdjęcia. Radości nie było końca… Ostatnim punktem harmonogramu naszej wycieczki było już tradycyjnie spotkanie ze zwierzakami zamieszkującymi gospodarstwo. Zimowa aura zachęciła pierwszaków do zabaw na śniegu, aż żal było wracać do domu…