Do tegorocznej edycji zgłosiło się 42 uczestników z 18 szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego.

Uczestnicy festiwalu zazwyczaj prezentują wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych, tak było również i w tej edycji. Wykonania utworów w różnych językach często zaskakują precyzją i zaangażowaniem, także jury w składzie: p. Jolanta Bury, p. Lidia Paluch i p. Sławomir Niemiec miało trudne zadanie, by wyłonić najlepszych. Uczestnicy śpiewają piosenki w różnych językach, co pozwala na poznanie i docenienie bogactwa kulturowego. Śpiewanie piosenek obcojęzycznych jest świetnym sposobem na naukę i doskonalenie języka. Festiwal inspiruje młodzież do dalszej nauki języków obcych. Dla wielu uczestników jest to okazja do przełamania tremy i zdobycia pewności siebie. Partnerami, którzy sponsorują wspaniałe nagrody dla laureatów festiwalu są:

Burmistrz Miasta Biłgoraja, Szkoła Językowa i Akademia Nauki „Lider” (nagroda główna – kurs jęz. angielskiego), Model Opakowania, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, Instytut Goethego, Instytut Austriacki w Warszawie, Wydawnictwa językowe: Macmillan, Klett, Wydawnictwo Akademickie Dialog, Wydawnictwo Językowe Ettoi@Eli, Preston, Rada Rodziców SP5 im. Ks. J. Twardowskiego oraz lokalny partner: Piekarnia i Cukiernia Zenona Kotowskiego.

Wyniki XXI Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Das Festival of the songs” pod patronatem Burmistrza Miasta Biłgoraja”

Kategoria anglojęzyczna klasy 4-6: 

I miejsce – Hanna Wawszczak - Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym

II miejsce – Filip Bednarz  - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddz. Integracyjnymi w Biłgoraju

III miejsce – Amelia Lewkowicz - Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju

wyróżnienie – Aleksandra Wlaź – Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

wyróżnienie – Łucja Podpora  - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Błog. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Kategoria anglojęzyczna klasy 7-8: 

I miejsce - Maciej Szczepański  - Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju

II miejsce – Julia Ulidowska - Szkoła Podstawowa Wola Dereźniańska

III miejsce – Lidia Wróblewska, Marcelina Pyzio - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu

wyróżnienie – Hanna Korpal, Rozalia Bzdyra, Alicja Kołodziej - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych

Kategoria nieanglojęzyczna: 

I miejsce – Lena Ćwikła, Lena Welcz - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach

II miejsce – Maja Dziduch - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu

III miejsce – Aleksandra Buszko - Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju