W dniu 16 i 17 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w pierwszym Szkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej zorganizowany został jako zakończenie szkolnego projektu bibliotecznego „Przerwa na szachy”. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy szachowi – p. Monika Proć-Gleń i p. Jacek Spustek. Do rozgrywek zgłosiło się 51 miłośników szachów z klas: I-VIII. W pierwszym dniu turnieju wyłoniono laureatów w kategoriach klasowych. 17 kwietnia 2024 r. odbył się finał rozgrywek szachowych, w którym najlepsi zawodnicy walczyli o Puchar Dyrektora Szkoły.
I miejsce i tytuł Mistrza Szkoły w szachach otrzymał Adam Szubiak 5c
II miejsce i tytuł Wicemistrza Szkoły w szachach otrzymał Jakub Bielak 7c
III miejsce zdobył Stanisław Pindor 8a
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym!
Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.