Uczniowie naszej szkoły wzięli udział, już po raz kolejny, w konkursie plastycznym organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny.

W tym roku odbyła się XXV edycja konkursu NASZA ZIEMIA - ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO, tym razem pod hasłem NA KRAŃCACH ZIEMI. Do ścisłego półfinału, z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego, dostały się aż dwie uczennice z naszej szkoły - Łucja Szkutnik z kl. 4d oraz Klaudia Andrychiewicz z kl. 6d.Dnia 25 kwietnia 2024r. w Warszawie, w gmachu Muzeum Geologicznego PIG-PIB odbyła się uroczystość półfinału i wręczenia nagród. Łucja zdobyła wyróżnienie, natomiast Klaudia - II miejsce w regionie. Dziewczynki miały okazję zwiedzić muzeum z przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał o historii Ziemi od jej powstania do dnia dzisiejszego, zobaczyć liczne skamieniałości, szkielet mamuta, tropy dinozaurów oraz okazy skał i minerałów. Dodatkową atrakcją była podróż do stolicy pociągiem z Lublina i zwiedzanie centrum miasta. Serdecznie gratulujemy wielkiego talentu!