We wtorek, 23 kwietnia, odbyła się 7. edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Łukasza. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest nasza szkoła we współpracy z Parafią św. Jerzego i działającym przy parafii oddziałem Akcji Katolickiej. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy biblijnej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań Pismem Świętym oraz pogłębianie wiary.

Konkurs rozpoczął się od Mszy św. w kościele św. Jerzego w Biłgoraju. Następnie najlepsi uczniowie z 15 szkół z powiatu biłgorajskiego, wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości Ewangelii św. Łukasza ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa.

Czas oczekiwania na wyniki konkursu wypełniły warsztaty biblijne prowadzone przez ks. Marcina Pudo, który przygotował uczestnikom wirtualną podróż po Ziemi Świętej śladami ewangelisty św. Łukasza.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody książkowe, które pozwolą im jeszcze bardziej zgłębiać wiedzę o Biblii i Kościele.

WYNIKI W KATEGORII KL. 4-6

I miejsce - Dominika Popko (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni);
II miejsce - Martyna Janda (Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym);
III miejsce - Karol Krasny (Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym).

Wyróżnienia: Paulina Cichoń (Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym), Sylwia Niemiec (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Pasiaka w Soli), Milena Kowalczuk (Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym), Natalia Gontarz (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju), Nina Ćwikła (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni).

WYNIKI W KATEGORII KL. 7-8

I miejsce (ex aequo) - Malwina Siek (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim), Aleksandra Ćwikła i Amelia Mulawa (Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym), Maciej Gałka (Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju);

II miejsce - Antonina Wolanin (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Pasiaka w Soli);

III miejsce - Kacper Socha (Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju).

Wyróżnienia: Julia Fusiarz (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim), Bartosz Świerzko (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu), Wiktoria Szwed (Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym), Magdalena Kapka (Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym), Gabriela Surmacz (Szkoła Podstawowa im. M. Romanowskiego w Józefowie), Wiktoria Głaz (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Fundatorami nagród byli:

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju,

Gmina Miasto Biłgoraj

Gmina Biłgoraj

Parafia św. Jerzego

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Gratulacje dla zwycięzców!!!

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu!