Klasa 2c podjęła ostatnie już wyzwanie w ramach Jubileuszowego XX Przeglądu Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”.

Tym razem każdy z uczniów stworzył swój własny wagonik, który stał się częścią najdłuższego pociągu do przyrody.  Celem wyzwania było stworzenie wirtualnej galerii prac dzieci, która będzie symbolem wspólnej odpowiedzialności za ochronę przyrody i zachowanie jej piękna dla przyszłych pokoleń. Podsumowanie całego wyzwania, w tym wirtualną galerię „Najdłuższy pociąg do przyrody” oraz wideoprezentację, można obejrzeć na stronie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Patrząc na prace uczniów klasy 2c, którzy odwzorowali ilustracje samej Aleksandry Wachniewskiej „Przez kolorowanki poznasz nasze zwierzęta i rośliny chronione”, można dostrzec nie tylko zamiłowanie do przyrody, ale także talenty plastyczne ich autorów. Z pewnością zamysł wyzwania został zrealizowany, bo cały pociąg liczy 381 wagonów.

Więcej: https://roztoczanskipn.pl/pl/