Nasi chłopcy mają za sobą fantastyczny występ w turnieju Pucharu Tymbarku w kategorii U-10, który odbył się 22 maja 2026 r. w Lubartowie.

Po wielu emocjonujących meczach oraz walce do samego końca wywalczyli II miejsce w województwie!

Drużyna pokazała ogromne serce do gry, charakter oraz świetną współpracę na boisku. Do awansu do finału ogólnopolskiego na PGE Narodowym zabrakło naprawdę niewiele.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę, zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły. To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni!

Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Tkaczyk

Jakub Szperkowski

Szymon Dziduch

Gabriel Wolanin

Paweł Bielak

Adrian Klimowicz

Tymoteusz Łubiarz

Bartłomiej Rekiel

Natan Chorębała

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również Bartłomiej Rekiel, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. To indywidualne wyróżnienie jest dowodem jego doskonałych umiejętności, refleksu i zaangażowania, a także ważnym wkładem w sukces całej drużyny.

Gratulujemy!

21 maja 2026 r. na obiekcie PCS Biłgoraj odbył się Powiatowy Festiwal Sztafet

Zawody dostarczyły wielu sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a nasi uczniowie pokazali ogromną wolę walki, zaangażowanie oraz świetną współpracę drużynową.

Dziewczęta

Igrzyska Młodzieży – klasy VII–VIII

Sztafeta 4 × 100 m – I miejsce

Skład:

Alicja Skura, Alicja Koneczna, Anna Bielak oraz Zuzanna Kowalczuk.

Sztafeta olimpijska – I miejsce

Skład:

Iga Gontarz, Dominika Bernaś, Alicja Skura, Anna Bielak oraz Natalka Gontarz.

Igrzyska Dzieci – klasy V–VI

Sztafeta 4 × 100 m – III miejsce

Skład:

Adrianna Świtka, Milena Barej, Laura Grasza oraz Wiktoria Palikot.

Sztafeta szwedzka – III miejsce

Skład:

Nina Jarosławiec, Blanka Dołowy, Antonina Małysz oraz Lidka Borowiec.

Rezerwowe: Zosia Gębala i Katarzyna Zarębska.

Chłopcy

Igrzyska Młodzieży – klasy VII–VIII

Sztafeta 4 × 100 m – I miejsce

Skład:

Miłosz Szwedo, Bartosz Czerw, Miłosz Szajewski oraz Kuba Grzyb.

Sztafeta olimpijska – III miejsce

Skład:

Dominik Połowy, Michał Bielak, Olivier Lipiński oraz Kuba Grzyb.

Igrzyska Dzieci – klasy V–VI

Sztafeta 4 × 100 m – II miejsce

Skład:

Bruno Sawicki, Ignacy Palikot, Maciej Wujec oraz Aleksander Długaszek.

Sztafeta szwedzka – V miejsce

Skład:

Wiktor Kozioł, Stanisław Zych, Szymon Śliwiński oraz Adrian Szkoda.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych występów i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji!

19 maja 2026 r. na obiektach OSiR Biłgoraj odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach Szkolnej Drużynowej i Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt oraz chłopców, którzy z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali w poszczególnych konkurencjach i wywalczyli zwycięstwo.

Ogromny sukces naszej szkoły!

I miejsce drużynowo zdobyły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy!

Dziewczęta

I miejsce – Dominika Bernaś – bieg na 1000 m

I miejsce – Natalia Gontarz – bieg na 600 m

I miejsce – Anna Bielak – bieg na 300 m

II miejsce – Alicja Skura – bieg na 300 m

II miejsce – Marika Trościańczyk – rzut oszczepem

III miejsce – Iga Gontarz – bieg na 600 m

II miejsce – sztafeta 4 × 100 m

Skład sztafety dziewcząt:

Alicja Skura, Alicja Koneczna, Anna Bielak oraz Zuzanna Kowalczuk.

Skład drużyny dziewcząt:

Aleksandra Watrak, Julka Watrak, Alicja Koneczna, Alicja Skura, Zuzanna Kowalczuk, Natalka Gontarz, Iga Gontarz, Dominika Bernaś, Anna Bielak, Marika Trościańczyk, Marika Pogudz, Pola Nowakowska, Nina Lewicka oraz Lena Koman.

Chłopcy

I miejsce – Marcel Lipowski – skok w dal

II miejsce – Miłosz Szajewski – bieg na 100 m

II miejsce – Olivier Lipiński – pchnięcie kulą

Skład sztafety chłopców 4 × 100 m:

Miłosz Szajewski, Maksymilian Koper, Olivier Lipiński oraz Marcel Lipowski.

Skład drużyny chłopców:

Miłosz Szajewski, Michał Gontarz, Michał Bielak, Bartosz Czerw, Dominik Połowy, Maksymilian Koper, Olivier Lipiński, Konrad Bzdyra, Marcel Lipowski, Filip Mietkiewicz, Miłosz Mazurek oraz Miłosz Szwedo.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców odniosły zdecydowane zwycięstwo w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w koszykówce 3x3. Skład drużyny dziewcząt: Olga Bury, Ela Łukaszczyk, Hania Rawska, Jessica Rytuba. Skład drużyny chłopców: Krzysztof Pindor, Ignacy Szuper, Olivier Chorzępa, Maciej Lekan. Gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinałach wojewódzkich.

Mamy powody do dumy! Dziś przedstawiamy dwie wyjątkowe uczennice klasy 8a, które swoimi osiągnięciami udowadniają, że pasja połączona z ciężką pracą prowadzi prosto na podium.

Hania Majcher to prawdziwa mistrzyni pływania, która w ostatnim czasie zdominowała wojewódzkie i krajowe pływalnie. Jej wszechstronność w sprintach oraz wytrzymałość w konkurencjach długodystansowych budzą ogromny podziw.

Do jej sukcesów należy m.in.:

  • srebrny medal na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas Długodystansowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego (Lublin, 21 marca 2026 r.),
  • II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (sztafeta 625 m stylem dowolnym),
  • II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży.
  • Hania z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików awansowała do dwóch finałów B, zajmując 15. miejsce (200 m stylem dowolnym) oraz 16. miejsce (400 m stylem dowolnym).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także jej występ w ubiegłorocznych Głównych Mistrzostwach Województwa, gdzie zdobyła komplet medali: złoto (400 m), srebro (800 m), brąz (200 m) stylem dowolnym.

Podczas gdy Hania walczy z czasem w wodzie, Flor Hawryluk odnosi sukcesy przy szachownicy, tocząc wymagające pojedynki umysłów. Jej precyzja, opanowanie i talent strategiczny przynoszą imponujące rezultaty w turniejach powiatowych i wojewódzkich.

Do najważniejszych osiągnięć Flor w roku szkolnym 2025/2026 należą:

  • II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w szachach szybkich (2025),
  • I miejsce w kategorii dziewcząt podczas XXI edycji współzawodnictwa Szachy dla Dzieci i Młodzieży w BCK,
  • I miejsce na II szachownicy podczas XXIV Szkolnych Drużynowych Mistrzostw Powiatu Biłgorajskiego
  • I miejsce w XXI Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Biłgorajskiego (kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Flor została również wyróżniona na arenie międzyklubowej, zdobywając tytuł najlepszej juniorki U14 podczas II Arche Chess Open Rapid SSz Cebularz Lublin.

Osiągnięcia obu uczennic stanowią dowód ich systematycznej pracy, zaangażowania oraz wysokiego poziomu przygotowania.
Są one również powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i stanowią przykład dla innych uczniów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!