17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto ustanowiono, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

To również doskonała okazja, aby poznać niesamowite historie kocich bohaterów, niezwykłych przyjaźni zwierząt i ludzi.

Biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną 16 lutego 2024 r., zaprosiła uczniów klasy I - III do wspólnego odkrywania kocich sekretów. Zorganizowano wystawę kocich książeczek oraz przygotowano ciekawostki, przysłowia i aforyzmy. Uczniowie Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej przedstawili krótką inscenizację wiersza Stanisława Jachowicza pt. Chory kotek, a świetlica szkolna przeprowadziła warsztaty plastyczne na których dzieci wykonywały piękne kocie zakładki do wypożyczonych książeczek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą literacką zabawę i  zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.