Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK w naszej szkole zrealizowano program „Dziel się uśmiechem”. Przystąpili do niego uczniowie klas 0 – III.

Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do projektu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Celem programu była edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców uzupełniali zeszyty ćwiczeń. Korzystali z plansz z modelem szczęki oraz grafiku mycia zębów. Wysłuchali pogadanek na temat budowy, roli i funkcji zębów. Poruszona została również kwestia próchnicy oraz sposoby zapobiegania chorobom zębów: prawidłowe ich szczotkowanie, przybory do utrzymania czystości zębów, właściwe odżywianie.

Zdobyta wiedza płynąca z programu zostanie z dziećmi na długie lata i zachęci je do dzielenia się pięknym uśmiechem.