29 maja społeczność naszej szkoły obchodziła  Dzień Patrona Szkoły pod hasłem „Jaka to radość żyć”.  Uroczystości  rozpoczęła msza święta sprawowana w kościele p.w. św. Jerzego, po czym zgromadzeni na placu szkolnym odśpiewali hymn narodowy. Następnie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przywitała p. Teresa Bogdanowicz-Bordzań – dyrektor szkoły, przypominając sylwetkę patrona Szkoły Podstawowej nr 5 – księdza Jana Twardowskiego.

Na zakończenie części oficjalnej chętni uczniowie i nauczyciele odtańczyli belgijkę i wspólnie zaśpiewali piosenkę „Na majówkę”, rozpoczynając piknik prozdrowotny i dalsze świętowanie. W tym dniu wszystkie klasy wzięły udział w przygotowanych dla nich atrakcjach, tj.: gry i zabawy sportowe, „Biedronki księdza Jana” – malowanie kredą na placu szkolnym, podchody z kodami QR z zadaniami na temat patrona szkoły, koncert wiosenny, roztrzygnięcie konkursu plastycznego i recytatorskiego, zabawy plastyczne – ekomoda i ekofryzura, wystawa prac – ekoinstrumenty, wystawa na temat zdrowego odżywiania oraz VIII lekkoatletycznyTurniej o Puchar Dyrektora Szkoły dla klas III. To był radosny dzień!

 

 Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Patrona Szkoły, który obchodziliśmy 29 maja