Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca.

Nasz język polski uchodzi za jeden z trudniejszych do opanowania. Z tej okazji chcieliśmy zwrócić uwagę na dbanie o język ojczysty i kulturę wypowiedzi poprzez ćwiczenia poprawnej wymowy. Tego dnia w naszej szkole odbyły się zajęcia o tematyce związanej z prawidłową artykulacją i oddychaniem. Dzieci tworzyły dmuchawki logopedyczne i wykorzystywały je do usprawniania aparatu oddechowego. Miały okazję do świetnej zabawy, połączonej z nauką i ćwiczeniami buzi i języka. Z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia językowe i miały przy tym sporo dobrej zabawy. Na zakończenie podjęły ostatnie wyzwanie - wzięły udział w zabawie z łamańcami językowymi. Wymagające i śmiesznie brzmiące zdania były przede wszystkim świetnym narzędziem do ćwiczenia prawidłowej dykcji. Cieszymy się, że nasi uczniowie choć jeszcze tak mali, już są świadomi potrzeby dbałości o język ojczysty.