„Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” – tak o Fryderyku Chopinie powiedział Cyprian Kamil Norwid.

W piątek 1. marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole 214. rocznicę urodzin cenionego na całym świecie, genialnego kompozytora i  pianisty. Z tej okazji na Muzycznej Przerwie uczniowie klas 4-7 pod opieką p. Mirosława Kurzyńskiego oraz p. Beaty Pukało przedstawili montaż słowno-muzyczny, zapoznając nas z twórczością Fryderyka Chopina, wierszami polskich poetów o wybitnym muzyku oraz wykonując  Polonez g-moll, Walc a-moll oraz Poloneza A-dur. Były także, jak przystało na świętowanie urodzin, słodycze dla zasłuchanych młodych melomanów, odkrywających czar  Chopinowskich nut… Do zobaczenia na kolejnych Muzycznych Przerwach przy dźwiękach naszego nowego pianina, za który KONCERTOWO DZIĘKUJEMY.