Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Jest to najlepszy czas na zapoznanie dzieci z różnymi tradycjami i zwyczajami związanymi z tymi świętami. To dobra okazja do rozmowy na temat zwyczaju wysyłania kartek świątecznych, które sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia Wi-Fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

Tak właśnie zrobili uczniowie klasy 2b i 2d, samodzielnie wykonali kartki bożonarodzeniowe, zapisali życzenia i włożyły do zaadresowanej koperty. Następnie udali się na pocztę, gdzie zakupili znaczki i z radością wrzucili je do skrzynki  pocztowej, aby jeszcze przed świętami trafiły do bliskich.