Uczniowie klasy 7c brali udział w nietypowych zajęciach w ramach inicjatywy Lekcje nie z tej Ziemi.

Zostały one poprowadzone online przez dr Agatę Kołodziejczyk - neurobiolożkę z kosmiczną misją, główną pomysłodawczynię i realizatorkę powstania analogowych baz do symulacji misji kosmicznych w Polsce. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie testy trzeba zdać, aby zostać astronautą oraz mieli okazję spróbować rozwiązać kilka z nich. Ekspertka opowiedziała również o planach misji kosmicznych na Księżyc (ma nastąpić kolonizacja Księżyca, powstaną bazy i miasta, a w nich hotele, do których dolecimy w 3 dni) oraz na Marsa (prawdopodobnie człowiek wyląduje na czerwonej planecie, jak uczniowie skończą studia). Opowiedziała również o Sławoszu Uznańskim, który za rok poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Okazuje się, że gdy astronauci przeniosą się w dalsze zakamarki kosmosu, rozwijać się będzie turystyka kosmiczna. Będziemy mogli, przy odpowiednio zasobnych portfelach, spojrzeć na Ziemię z góry....jak ptaki.