W ostatnich dniach gościliśmy w  świetlicy niezwykłego gościa – Panią Annę Niściur,  plastyczkę i nauczycielkę kaligrafii. Uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję, by przenieść się w świat liter, atramentu i artystycznego wyrazu.

Pani Anna opowiedziała dzieciom o tajnikach kaligrafii oraz letteringu, pokazując, że pisanie to nie tylko obowiązek, ale prawdziwa sztuka! Mogliśmy podziwiać profesjonalne przyrządy oraz przepiękne prace samej artystki, które wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak część praktyczna. Pod okiem ekspertki nasi młodzi adepci sztuki ćwiczyli kaligrafowanie własnych imion.  Okazało się, że każde imię może wyglądać jak małe dzieło sztuki!

Bardzo dziękujemy Pani Ani za tę inspirującą lekcję cierpliwości i estetyki. Kto wie, może rosną wśród nas przyszli mistrzowie pióra?