W ostatni piątek klasy 7e i 3a spotkały się na wspólnej lekcji kończącej projekt "Woda - białe bogactwo" realizowany w klasach 7. Starsi uczniowie w roli przewodników/ekspertów przeprowadzili młodszych kolegów przez zagadnienia związane z zasobami wody na Ziemi, zanieczyszczeniami i skutkami tych zanieczyszczeń dla ludzkości.
Dzień 22 marca jest ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Wody z tej okazji starsi koledzy zachęcali do oszczędzania wody na codzień, stosując kilka prostych zasad.
W drugiej części lekcji odbył się pokaz eksperymentów związanych z właściwościami wody, gestością, napięciem powierzchniowym, temperaturą, a następnie uczniowie wspólnie wykonali kartę pracy podsumowującą zagadnienia zapamiętane z lekcji, powstały również plakaty o WODZIE, która jest bogactwem naszej planety.
Cele lekcji zostały osiagniete, zarówno starsi uczniowie jak i młodsi byli bardzo zadowoleni, aktywnie współpracowali i słuchali siebie wzajemnie, a praktyczne podejście do tematu i ekspermentowanie sprawiły, że młodsi uczniowie już pytali, czy mogą jeszcze przyjść na kolejną lekcję fizyki.



