Wielkopostne rekolekcje z ks. Biskupem Antonim Długoszem

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły prowadził biskup senior archidiecezji częstochowskiej - Antoni Długosz -  przyjaciel dzieci, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Spotkania odbyły się 8 i 9 kwietnia w Kościele pw. Św. Jerzego i miały za cel przygotowanie do nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ksiądz biskup pomógł uczniom dokonać rachunku sumienia, aby mogli rozpoznać „choroby” swoich dusz i zachęcał, aby w sakramencie pokuty odnaleźli właściwe lekarstwo. Przypomniał dzieciom, że należy kochać i szanować swoich rodziców, osoby starsze oraz nauczycieli.

Biskup Antoni, który przedstawił się jako dziadek dzieci, zaśpiewał wiele popularnych
i lubianych piosenek chrześcijańskich. Nie mogło zabraknąć znanego utworu pt. „Chrześcijanin tańczy” z jego płyty wydanej pod tym samym tytułem.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali nauk ilustrowanych odpowiednimi obrazami
i przykładami oraz włączali się do wspólnych śpiewów i tańców.

Były to z pewnością najradośniejsze rekolekcje, które na długo pozostaną nam w pamięci.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl