do strony głównej

Klub Bezpiecznego Puchatka

Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Klub Bezpiecznego Puchatka", w której tradycyjnie  biorą udział również Pierwszoklasiści z naszej szkoły. Program uczy, jak być bezpiecznym w domu, szkole i na drodze.

Czas chodzenia do szkoły to czas wspaniałej przygody, poznawanie świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Przed Pierwszoklasistami zupełnie nowe wyzwania, pierwsze sukcesy i podejmowane bez rodziców decyzje. Pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Wkracza ono w nową rzeczywistość, która wymaga od niego większej samodzielności i odpowiedzialności…

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci. Jako nauczyciele wykorzystujemy go, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia. Staramy się uświadamiać skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja, Straż Miejska nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja njamłodszych – uświadomienie najróżniejszych niebezpieczeństw oraz uczenie, jak ich unikać i jak postępować w przypadku ich zaistnienia.

Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, realizowanym przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach realizacji programu w naszej szkole przeprowadzone były zajęcia, które uczyły najmłodszych o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Na zakończenie realizacji programu wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa, który miał za zadanie sprawdzić wiedzę najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.