25 października uczniowie klasy 6a zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.

Pod opieką przewodników i opiekunów zjechali pod ziemię ciemnym szybem, by następnie kolejnych kilkaset metrów trasy przemierzyć kolejką. Dzięki multimedialnym projekcjom poznawanie kopalni miało charakter podróży w czasie. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze oraz  zwyczaje górnicze. Ponadto uczniowie zwiedzili kaplicę św. Kingi oraz wykonywali zadania, z którymi mierzyli się na co dzień dawni górnicy. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, gdzie mogli chwilę zrelaksować się i  zakupić pamiątki.

W drodze powrotnej klasa zwiedziła również zamek Lubomirskich w Wiśniczu.

Wyjazd okazał się niesamowitą przygodą, świetną lekcją i zabawą.