W ubiegłym tygodniu klasa Vc wybrała się na wycieczkę do Zwierzyńca w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.

Zdobycie biletów do Opery Lubelskiej jest sporym wyczynem, ale naszej pani się to udało. 29 lutego 2024 r. mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” inspirowany baśnią Marii Konopnickiej.

Wśród wielu barwnych postaci były gęsi, żaba, która nie umiała śpiewać i lis Sadełko. Urzekły nas piękne teksty piosenek i muzyka grana przez prawdziwą orkiestrę. Jednak najwięcej emocji wywołało w nas wejście na scenę i spotkanie z aktorami. Było cudownie! Pani pokazała nam też Miasteczko akademickie UMCS, a pod pomnikiem Marii Curie – Skłodowskiej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Być może wrócimy tu studiować? Po powrocie z wycieczki i omówieniu wydarzenia pani zaczęła z nami realizować program profilaktyczno – terapeutyczny, żebyśmy nie byli tacy naiwni, jak gęsi z przedstawienia. Bajka „Cukierki” od początku wydaje się być interesująca.

14 marca klasy 4b i 6a wybrały się na wycieczkę do Lublina, żeby obejrzeć spektakl pt. Sposób na Alcybiadesa według kultowej powieści młodzieżowej Edmunda Niziurskiego.

Na podstawie losów głównych bohaterów sztuki teatralnej, nasi uczniowie mogli przekonać się, jak w sposób nieświadomy można zarazić się wiedzą.

Było wspaniale! Spektakl dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń!

20 lutego przedszkolaki z 0a i 0b wybrały się na wspólną wycieczkę do Teatru Maska w  Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

Siódmoklasiści, nie zważając na mroźny zimowy poranek, wybrali się na rajd pieszo-autokarowy, by uczcić 161. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.