I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

Matkę, osiołka, Betlejem

          Ks. Jan Twardowski

Mali artyści naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Szkolnym Konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.

Konkurs został zorganizowany przez świetlicę szkolną. W tegorocznej edycji szkolnych eliminacji wzięło udział 38 uczestników. Wykonane przez nich szopki są szkolną atrakcją Świąt Bożego Narodzenia zdobiących hol naszej szkoły. Głównym założeniem konkursu było kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych oraz pokazanie, że można własnoręcznie wykonać takie arcydzieła. W opinii organizatorów niesłychanie podniósł się poziom prac, gdyż uczniowie z pomocą rodziców, dziadków wkładają znacznie więcej serca i wysiłku w swoje prace. Tegoroczne szopki/prace/ zostały wykonane z piernika, włóczki, makaronu, papieru, masy solnej, sznurka oraz w formie ikony. Realizując takie zadania uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię twórczą w zakresie wykorzystania różnych materiałów, pobudzają poczucie estetyki oraz doskonalą uzdolnienia plastyczne. Zwyciężyły szopki, które wywarły największe wrażenie artystyczne. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się podczas Jasełek.

Komisja, po dokładnym obejrzeniu wszystkich 38 zgłoszonych do konkursu prac, przyznała nagrody: w kategorii klas 0-III: trzy - I miejsca; pięć - II miejsc; dwa - III miejsca oraz 7 wyróżnień, natomiast w kategorii klas IV-VIII: jedno - I miejsce; jedno - II miejsce; dwa – III miejsca oraz 3 wyróżnienia. Przyznano również dwie nagrody specjalne.

Kategoria klas O-III:

Nagroda specjalna:

Krzysztof Szperkowski – kl. III b

Mateusz Pyszniak – kl. II d

I miejsce:

Hanna Kuśmierczyk – kl. I b

Gabriel Kozak – kl. II a

Alicja Blacha – kl. 0 a

II miejsce:

Hanna Oleszek – kl.II d

Emilia Kulig – kl. 0 b

Karolina Rozmarynowska – kl. 0 b

Karina Futyma – kl. III c

Adrianna Swatowska – kl. 0 a

III miejsce:

Pola Mazur – kl. II c

Kuba Tkaczyk – kl. I d 

Wyróżnienia:

  1. Krzysztof Stec – kl. 0 a
  2. Szymon Rawski – 0 b
  3. Inga Obszańska – I c
  4. Aleksandra Cholewińska – 0 a
  5. Brajan Ziemba – kIl. I c
  6. Amelka Polańska – kl. III d
  7. Szymon Stec – kl. III c

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce:

Aleksandra Dyniec – kl. VII b

II miejsce:

Agata Mazur – kl. VI b

III miejsce:

Gabriel Cholewiński – kl. V d

Nicola Dudek – kl. VI c 

Wyróżnienia:

  1. Szymon Mach – kl. VIII a
  2. Lidia Borowiec – kl. IV a 
  3. Justyna Mazur – kl. VI a