22 listopada 2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie, na którym uczniowie klas I zostali włączeni do grona czytelników.

Podczas przedstawienia dzieci wyruszyły w rejs statkiem pirackim na Książkolandię. W trakcie podróży zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zasadami szanowania książek, regulaminem wypożyczania książek i korzystania z czytelni. Rejs był bardzo ciekawy, załoga statku zadbała o zabawy przy muzyce, zagadki, mini quiz. Pierwszoklasiści byli bardzo aktywni, chętnie odpowiadali na pytania, uroczycie złożyli obietnicę czytelnika. Na zakończenie wyprawy dzieci wypożyczyli pierwszą książeczkę z biblioteki.  

Dziękujemy bardzo uczennicom z Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej : Marice, Ani, Julii, Paulinie i Alicji za udział w przedstawieniu, a pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód z książką i  zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.