W grudniowy poranek wyruszyliśmy do Wioski Świętego Mikołaja.

W czasie podróży zachwycaliśmy się widokiem zimowego, śnieżnego lasu, koronami drzew otulonymi białymi czapami śniegu… Gdy dotarliśmy na miejsce, przed główną bramą czekał na nas jeden z pomocników Mikołaja. W drodze do pracowni odwiedziliśmy radośnie brykające owce i kozy, które w zamian za drobne smakołyki mogliśmy głaskać. Elfik opowiadał nam ciekawostki z życia zwierząt, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sposób przetrwania przez nie zimy. Dowiedzieliśmy się, że Wioska jest też domem mięciutkich alpak, które swoją obecnością i spokojem dopełniają to urokliwe miejsce. W pracowni Mikołaja razem ze Śnieżynką wykonaliśmy mnóstwo zadań związanych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Zrobiliśmy z papieru kolorowe ozdoby i przystroiliśmy świąteczne drzewko. Elfy pomogły nam w przygotowaniu miodowych pierników. W oczekiwaniu na Mikołaja nauczyliśmy się powitalnej piosenki, śpiewaliśmy kolędy oraz uczestniczyliśmy w zabawach animacyjnych. Panowała radosna atmosfera świąt. W powietrzu czuliśmy zapach świeżo upieczonych pierniczków. Z daleka słychać było dzwoneczki, świąteczne melodie oraz gromki śmiech Świętego Mikołaja, który przybył do nas na koniu z workiem pełnym prezentów.  Był to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Kto z nas nie marzył o spotkaniu z Mikołajem?