Jak wygląda życie z ograniczeniami? Z czym muszą radzić sobie osoby w podeszłym wieku? Na czym polega ich codzienność? To wszystko na własnej skórze poznawali uczniowie klas 7b i 8b, którzy brali udział w warsztatach przy użyciu symulatora starości zorganizowanych przez biłgorajską fundację „Bliżej pasji”.

Zajęcia prowadzone przez panie Monikę Dominik i Sylwię Odrzywolską miały bardzo atrakcyjną formę. Uczniowie przywdziewali na swoje barki, nogi i ręce specjalnie przygotowane obciążniki, a także nakładali okulary ograniczające wzrok i nauszniki zaburzające słuch. Wyposażeni w taki „sprzęt” mogli doświadczyć problemów, z którymi na co dzień borykają się osoby w podeszłym wieku. Dla naszej młodzieży było to niezwykłe przeżycie, które dostarczyło jej wielu refleksji i nauczyło inaczej patrzeć na sytuację swoich dziadków czy starszych sąsiadów.

Po warsztatach na wszystkich uczestników czekała gorąca pizza.