DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W sobotę 22.02 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju otworzyła swoje drzwi dla wszystkich chętnych do tego, by wstąpić do grona uczniów „piątki”. Na gości czekało mnóstwo atrakcji i niesamowitych doświadczeń.

Dzień otwarty szkoły rozpoczął się od powitania przybyłych gości – dzieci z terenu całego miasta oraz ich rodziców – którego dokonała pani Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości odbyła się część artystyczna, którą prowadziły nauczycielki języka angielskiego, panie: Agnieszka Grodzka i Marta Szperkowska, przebrane za bajkowe księżniczki. Artyści z klasy Id zaprezentowali dwa utwory muzyczne: „Kołysankę” J. Brahmsa oraz „Utwór Zagadkę”, a także interesujący taniec. Grupę przygotowała Elżbieta Dziura. W świat bajek przenieśli zebranych w sali gimnastycznej młodzi aktorzy z klasy IId, przygotowani przez panią Annę Bielak. Nie mogło zabraknąć także występu „Czadowych Nutek”, które wraz z uczniowskim zespołem gitarowym wykonały utwory „Dance Monkey” i „Za krokiem krok”. Wokalistki i instrumentalistów przygotował pan Mirosław Kurzyński.

Po części artystycznej odbyły się wyjątkowe pokazy „Kolorowy świat chemii” zaprezentowane przez młodzież starszych klas pod czujnym okiem pani Patrycji Kozakiewicz.

Wiele pozytywnych emocji przysporzyły dzieciom warsztaty plastyczne zorganizowane w salach lekcyjnych na parterze. Zajęcia prowadziły nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, panie: Marzena Oleszczak, Małgorzata Dobrzańska, Małgorzata Muda, Ewa Orłowska, Dagmara Brodziak, Ewa Szponar, Marzanna Frączek, Halina Frączek, Marta Polowy, Ewelina Karwańska, Monika Proć-Gleń, Monika Nizio, Agnieszka Tałanda oraz katechetki: Kazimiera Wójcik i Elżbieta Jasielska. Na wszystkie dzieci czekały słodkie  upominki. W czasie wykonywania prac plastycznych przez najmłodszych, rodzice przyszłych uczniów SP 5 wysłuchali wielu istotnych informacji o szkole. Pani dyrektor zaprezentowała najważniejsze priorytety „piątki”, wspominając o sukcesach uczniów i realizowanych projektach, zarówno o zasięgu międzynarodowym, jak i lokalnych.

W sobotni dzień uczestnicy dni otwartych wzięli także udział w zmaganiach sportowych prowadzonych przez nauczycieli w-f: Jacka Korgula i Roberta Skakuja, a na koniec rodzice i dzieci w towarzystwie księżniczek, nauczycielek języka angielskiego: Ewy Bentkowskiej-Wójcik i Emanueli Kuczyńskiej, zwiedzili całą szkołę, zaglądając do sal lekcyjnych, w których czekały na nich m.in. pokazy i warsztaty informatyczne, geograficzne, biologiczne, polonistyczne oraz praktyczne zajęcia z robotyki, przygotowane przez uczniów starszych klas i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

To był obfitujący w wiele wrażeń, emocjonujący dzień zarówno dla dzieci, jak i rodziców przyszłych uczniów naszej szkoły. Najmłodsi z radością uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach edukacyjnych, a po uroczystości opuścili mury szkoły z przekonaniem, że nauka to fantastyczne wyzwanie, które warto podjąć w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego. ZAPRASZAMY!